Policie o Velikonocích posílí hlídky, zapojí se do nich i nové Passaty

 04.04.2012

Policie připravuje na prodloužený velikonoční víkend posílení hlídek a zvýšení počtu kontrol řidičů. Do akce se zapojí také dvacítka nových rychlých Volkswagenů Passat, které policisté převzali před několika dny.

Velikonoce jsou každoročně obdobím zvýšeného počtu dopravních nehod. Důvodem je zejména nárůst konzumace alkoholu, ale např. také fakt, že do vozů s cílem navštívit příbuzné usedají i „sváteční" řidiči s malými zkušenostmi. Proto doporučujeme při vašich velikonočních cestách – ať už vlastním, nebo služebním autem – být ještě o něco opatrnější než jindy.

Zamezit o Velikonocích nehodám i přestupkům chce letos zvýšením nasazením Policie ČR, která zavede posílené hlídky. A to nejen v průběhu víkendu: V pátek, v sobotu a v pondělí budou strážci zákona dohlížet na provoz především na hlavních tazích, ve středu, ve čtvrtek a v neděli se zaměří i na méně frekventované silnice. Celkem má být podle šéfa dopravní policie Leoše Tržila v terénu o stovky policistů navíc.

V rámci této akce se zejména na rychlostních komunikacích poprvé objeví také některé z dvaceti nových vozů Volkswagen Passat, které policisté převzali teprve před několika dny. Tyto „stíhací vozy"
doplní patnáct Passatů  provozovaných již od roku 2009. Vozy dosahují zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,5 vteřiny a maximální rychlosti 250 km/h. Díky moderní technice dokážou měřit rychlost v obou směrech a pořídit videozáznam, jejich radar má přístup do evidence pohřešovaných vozidel. V reálném čase přímo za jízdy jejich posádka může též zjistit, zda má sledovaný vůz platnou technickou
prohlídku a další údaje. Policejní Passaty nebudou nijak označené a radar je na nich instalován tak, že zvnějšku nelze rozeznat.

SPOČÍTEJTE SI VAŠI CENU

Pokračovat

Aktuality

Dnem 31.3.2021 končí zimní období. Krásné, šťastné kilometry.
Potřebujete proškolit zaměstnance a mít platné osvědčení ještě dnes? Jednoduché. Objednejte a úspěšně složte test. Dočasné potvrzení obdržíte okamžitě. Krásné, šťastné kilometry.
Všem klientům přejeme vše nejlepší, hodně úspěchů a zdraví. Náš portál je zde pro Vás již přes 10let. Jsme rádi, že jej stále hojněji využíváte. Děkujeme.
Potvrzení proškolených zaměstnanců za minulý rok pro OIP, pojišťovny a ostatní orgány státní správy máte možnost kdykoliv stáhnout ze své administrativy a zároveň je od nás obdržíte během následujících dní.
Češi musí stát fronty na výměnu řidičáků nemoci navzdory. Stát proto připravuje výjimku, která by mohla platnost řidičských průkazů prodloužit až o 3 měsíce.
Ptejte se

Poskytovatelem a odborným garantem služby:

Tomáš Pešek