Často kladené otázky

Komu je služba SkoleniRidicu-online.cz určena?

Všem společnostem, které chtějí rychlou, jednoduchou a moderní formou splnit svou zákonnou povinnost, kterou ukládá  § 103 zákona č. 262/ 2006 Sb. (Zákoníku práce).

Nemáme proškolené zaměstnance, co máme dělat?

Doporučujeme ihned proškolit. Zákon totiž ukládá zaměstnavateli povinnost pravidelně školit řidiče služebních vozidel. SkoleniRidicu-online.cz vám umožní proškolovat své zaměstnance okamžitě po provedení Vaší objednávky.

zpět na úvodní stranu

Máme zaměstnance, kteří občas řídí služební vozidlo. Musíme je také proškolovat?

Ano. Každý zaměstnanec, který byť jen ojediněle užívá ke své práci služební vozidlo, musí být ze zákona proškolen.

Nový zaměstnanec absolvoval školení u předchozího zaměstnavatele a platnost vyprší až za 6 měsíců. Je platné i u dalšího zaměstnavatele?

Ano, ale je třeba případně doložit příslušným dokladem, kdy bylo školení provedeno. Musíte sledovat
      vypršení platnosti osvědčení a před jejím koncem můžete plynule přejít do online systému SkoleniRidicu-online.cz. Platnost školení pak už sledovat nemusíte – systém vás automaticky upozorňuje.

Využíváme systém online školení od března 2013, kdy většina zaměstnanců absolvovala certifikační test. Jak proškolit nově příchozího zaměstnance? Musíme čekat do března následujícího roku?

Nemusíte. Nové zaměstnance můžete proškolit ihned po jejich nástupu jednoduchým přiobjednáním.

Jak často musí naši zaměstnanci absolvovat certifikační test?

1 x ročně.

Kolik ušetří naše společnost oproti běžnému školení řidičů?

Úspory jsou v řádech několika tisíců na zaměstnance. Manažeři/personalisté nemají starosti s organizací školení, zaměstnanci neztrácejí čas určený k tvorbě zisku společnosti. On-line systém umožňuje přístup kdykoliv a odkudkoliv. Navíc cena služby SkoleniRidicu-online.cz je zpravidla oproti běžnému školení o 50 % nižší.

Kolik času test zaměstnanci zabere?

5–10 minut. Čas věnovaný přípravě na certifikační test je individuální, zpravidla činí 20–40 minut.

Co když zaměstnanec test napoprvé neudělá?

Nic se neděje. Test může opakovat do úspěšného splnění.

Jaká je platnost přístupových (certifikačních) kódů pro zaměstnance?

1 rok.

Čím prokážeme, že pravidelně školíme své zaměstnance?

Potvrzením o absolvování školení (prezenční lisitna a osnova) a zaměstnanci navíc obdrží plastová osvědčení na jméno.

Jakým způsobem se nejjednodušeji dozvíme o novinkách v dopravní legislativě?

Pravidelnými dopravními Newslettery, ke kterým získá přístup každý objednatel služby SkoleniRidicu-online.cz.

Jakým způsobem probíhá platba služby SkoleniRidicu-online.cz

Po objednávce Vám zašleme proforma fakturu. Je-li služba uhrazena, zasíláme Vám certifikát a plastová osvědčení společně s daňovým dokladem – fakturou.

Splňuje školení řidičů online veškeré zákonné náležitosti?

Ano. E-laerningové školení je moderní a stále více využívanou formou vzdělávání zaměstnanců. Portál SkoleniRidicu-online.cz je spravován a provozován přímo autoškolou, která má oprávnění školit řidiče referenty.

Jak objednat službu SkoleniRidicu-online.cz?

Objednejte zde.

Chcete se něco zeptat? Zavolejte nám. Kontakt