Policie o Velikonocích posílí hlídky, zapojí se do nich i nové Passaty

 04.04.2012

Policie připravuje na prodloužený velikonoční víkend posílení hlídek a zvýšení počtu kontrol řidičů. Do akce se zapojí také dvacítka nových rychlých Volkswagenů Passat, které policisté převzali před několika dny.

Velikonoce jsou každoročně obdobím zvýšeného počtu dopravních nehod. Důvodem je zejména nárůst konzumace alkoholu, ale např. také fakt, že do vozů s cílem navštívit příbuzné usedají i „sváteční" řidiči s malými zkušenostmi. Proto doporučujeme při vašich velikonočních cestách – ať už vlastním, nebo služebním autem – být ještě o něco opatrnější než jindy.

Zamezit o Velikonocích nehodám i přestupkům chce letos zvýšením nasazením Policie ČR, která zavede posílené hlídky. A to nejen v průběhu víkendu: V pátek, v sobotu a v pondělí budou strážci zákona dohlížet na provoz především na hlavních tazích, ve středu, ve čtvrtek a v neděli se zaměří i na méně frekventované silnice. Celkem má být podle šéfa dopravní policie Leoše Tržila v terénu o stovky policistů navíc.

V rámci této akce se zejména na rychlostních komunikacích poprvé objeví také některé z dvaceti nových vozů Volkswagen Passat, které policisté převzali teprve před několika dny. Tyto „stíhací vozy"
doplní patnáct Passatů  provozovaných již od roku 2009. Vozy dosahují zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,5 vteřiny a maximální rychlosti 250 km/h. Díky moderní technice dokážou měřit rychlost v obou směrech a pořídit videozáznam, jejich radar má přístup do evidence pohřešovaných vozidel. V reálném čase přímo za jízdy jejich posádka může též zjistit, zda má sledovaný vůz platnou technickou
prohlídku a další údaje. Policejní Passaty nebudou nijak označené a radar je na nich instalován tak, že zvnějšku nelze rozeznat.

CALCULATE YOUR PRICE

Continue

Newsreel

Proběhla aktualizace testových otázek dle aktuálních legislativních změn.
Přejeme Vám krásný radostný rok 2024.
Novela zákona 361/2000 mimo jiné nabízí řídit vozidlo mimo autoškolu už od 17 let v doprovodu tzv. mentora.
Dnem 31.3. končí zimní období. Nechte zkontrolovat vozidlo po zimě. Přezujte na letní pneumatiky.
Přejeme Vám krásný radostný rok 2023.
Ask us

Poskytovatelem a odborným garantem služby:

Tomáš Pešek