Dokumenty ke stažení školení řidičů online

Ulička pro záchranné složky

01.10.2018

Od 1. 10. 2018 platí novela zákona 361/2000, která jasně vymezuje způsob jízdy v kolonách na dálnicích a silnicích pro motorová vozidla

Kde můžeme zastavit a stát?

05.09.2018

Zastavit a stát jsou pravidelné úkony, které každý řidič zná. Jsou však situace, kdy si i zkušený řidič není úplně jistý. Podrobnosti naleznete v článku.

Do zahraničí - příprava vozidla

02.07.2018

Doplnění provozních kapalin, hasicí přístroj ve vozidle? Před jízdou do zahraničí je třeba se připravit.

Povinná výbava v Evropě - aktualizace

21.06.2018

Máte ve vozidlech kamery? Do Rakouska je raději odpojte. Ve Slovinsku je pro změnu zakázáno používat antiradary například i v navigaci a v Bulharsku je třeba povinný hasicí přístroj jako součást povinné výbavy vozidla.

25.05.2018

Dnem 25.5.2018 nabylo účinnosti Nařízení (EU) 2016/679 (známé též jako GDPR), které nahrazuje zákon č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Důležité

Povinná výbava automobilu - znáte ji?

Všichni o ní mluví, ale málokdo opravdu ví, co vše do ní patří. Pokud si ani vy nejste jisti, podívejte se, co podle vyhlášky musíte v automobilu mít za všech okolností.

Co dělat při dopravní nehodě?

Víte, jak postupovat, když se stanete účastníkem dopravní nehody? Víte, co má nejvyšší prioritu a co počká? Víte, kdy volat policii? Všechny tyto informace jsme pro vás shrnuli na jednom místě.

Zajímavé odkazy - klikněte a čtěte...

Zde naleznete přehled zajímavých odkazů z oblasti dopravy, související legislativy, vzdělávání apod. Stačí kliknout a získáte mnoho důležitých informací.