Na Idnes.cz vyšel článek

11.07.2011

Na portálu Idnes.cz vyšel článek o školení řidičů online formou. V originále si jej můžete přečíst zde.

Školení řidičů: Starosti a stres? Ne, jde to i online

1. prosince 2010

Školení řidičů-referentů nepatří mezi oblíbené aktivity zaměstnavatelů. Složitá organizace, prostoje, vysoké náklady… Zákon je ale zákon, nic naplat. Ale jde to i jinak? Školení řidičů online.

Dá se povinnost plnit příjemně?

Školení řidičů-referentů zaměstnavatelům nařizuje zákoník práce. Jak už to bývá, povinnosti přinášejí starosti a výdaje. Kdekdo tak školení zanedbává a doufá, že se mu vyhne kontrola a jeho zaměstnancům dopravní nehoda. Není to ale zbytečný risk? Neexistuje školení, které by vyhovovalo všem stranám?

Zákon nechává formu a průběh školení řidičů na zaměstnavatelích, resp. školitelích. Nabízí se otázka: Proč nenahradit těžkopádné "klasické" školení, proslulé spícími účastníky v zadních řadách, moderním e-learningem?

Výhody školení řidičů online jsou zřejmé. Žádná složitá organizace, shánění lidí v jeden čas na jedno místo ani prostoje v práci. Odborné informace lze snadno zpřístupnit přes klientský účet, zaměstnanci mohou skládat testy v pohodlí kanceláře či domova, okamžitě se dozvědět výsledek a zjistit, kde udělali chybu. O úspoře peněz a času nemluvě.

Oficiální portál - záruka profesionality

Asi se ptáte, když je školení řidičů online regulérní a znamená pro zaměstnavatele i zaměstnance úlevu, proč v ČR nefunguje? Chyba lávky, už před více než rokem vznikl oficiální portálSkoleniRidicu-online.cz, který všechny přednosti e-learningu spojuje. Jeho posláním je zamezit zbytečným výdajům a ztrátám času a zbavit zaměstnavatele i zaměstnance starostí.

Provozovatelem portálu zaměřeného na školení řidičů je autoškola s dlouholetou tradicí a služby byly vytvořeny na základě jejích zkušeností s proškolováním. Odpovídají tak maximálně praktickým potřebám.

Systém školení řidičů online funguje jednoduše a efektivně: zaregistrujete se - objednáte testy - řidič-referent absolvuje přípravu a test - po absolvování zaměstnanec obdrží osvědčení a zaměstnavatel certifikát.

Zaměstnanci se do systému přihlašují pomocí kódů, které zaměstnavatel obdrží e-mailem po registraci. Samotný test mohou v případě neúspěchu kdykoliv a kolikrát chtějí opakovat, kódy platí rok. Pokud není školenému jasné, proč je odpověď chybná, experti z týmu SkoleniRidicu-online.cz poskytnou odborný výklad.

Součástí servisu je sledování doby platnosti certifikátu a automatické upozornění před vypršením, další vzdělávání v oblasti dopravy formou newsletterů a trvalý přístup ke klientskému účtu.

I pro zaměstnance bez přístupu k počítači!

Školení řidičů online vypadá jako dobrý nápad, který vyřeší spoustu problémů. Ale co řidiči-referenti, kteří počítač nepoužívají? Zeptali jsme se na to Tomáše Peška, ředitele SkoleniRidicu-online.cz: "Víme, že ne každý řidič-referent při práci užívá počítač a ne každý zná základy práce s ním.

Připravili jsme novou službu, díky níž mohou SkoleniRidicu-online.cz využívat opravdu všichni. Zaměstnavatel vytiskne ze systému testy, které nechá zaměstnance vyplnit, a zadá výsledky do systému." Nevybízí však takový systém k podvádění? "Určitě ne, zaměstnavatel je povinen připojit sken testu podepsaný zaměstnancem," uzavírá Tomáš Pešek.

V originále si jej přečíst můžete zde.