Dokumenty ke stažení školení řidičů online

Stát chce podřídit ekologické dani další auta

23.05.2011

Stát plánuje rozšířit počet aut, kterých se týká ekologická daň. Cílem opatření, které by mohlo začít platit od roku 2014, je omlazení českého vozového parku a snížení emisí.

Billboardy u silnic ještě nadlouho zůstanou

05.05.2011

Plán ministerstva dopravy a Ředitelství silnic a dálnic odstranit od českých komunikací co největší počet billboardů zřejmě skončí neúspěchem.

RESUSCITAČNÍ MASKA A LETÁK OPĚT ZMIZÍ Z AUTOLÉKÁRNIČEK

12.04.2011

Resuscitační maska a karta o poskytování první pomoci, které jsou od 1. ledna 2011 povinnou součástí autolékárniček, zřejmě ještě letos opět povinnými nebudou.

NÁVRH NOVÉHO SYSTÉMU POKUT: PODLE PŘÍJMU HŘÍŠNÍKA

19.02.2011

Ministerstvo dopravy připravuje novelu systému pokut. Někteří řidiči by podle ní mohli za nejvážnější dopravní přestupky zaplatit až 150 tisíc korun, a to v závislosti na výši svého příjmu.

BESIP ZMĚNIL LOGO, VEDENÍ I KONCEPCI

01.02.2011

BESIP – oddělení ministerstva dopravy zaměřené na prevenci v oblasti bezpečnosti provozu – po 44 letech změnilo své logo. Další aktuální změna se týká výměny šéfa BESIPu.

Důležité

Povinná výbava automobilu - znáte ji?

Všichni o ní mluví, ale málokdo opravdu ví, co vše do ní patří. Pokud si ani vy nejste jisti, podívejte se, co podle vyhlášky musíte v automobilu mít za všech okolností.

Co dělat při dopravní nehodě?

Víte, jak postupovat, když se stanete účastníkem dopravní nehody? Víte, co má nejvyšší prioritu a co počká? Víte, kdy volat policii? Všechny tyto informace jsme pro vás shrnuli na jednom místě.

Zajímavé odkazy - klikněte a čtěte...

Zde naleznete přehled zajímavých odkazů z oblasti dopravy, související legislativy, vzdělávání apod. Stačí kliknout a získáte mnoho důležitých informací.